Vitajte,

Mám dlhoročné skúsenosti s chovom psov a ich výcvikom viac ako 20 rokov. Dlhodobo som sa venoval športovej kynológií, kde som dosiahol vynikajúce výsledky v poslušnosti.

Prvým psom, ktorému som sa venoval, bolo plemeno nemeckej dogy čiernej farby Gina. Bola to sučka, ktorú som si zaopatril v roku 1987 z Brna. Bola to krásna a vznešená slečna s vynikajúcou povahou kráľov.

Od roku 1997 som si zadovážil nového psa inej rasy, a to dobermana čiernej farby s menom Franko, s ktorým som sa naplno venoval šporovej kynológií, kde som dosahoval v poslušnosti vynikajúce výsledky. Bol to pes vynikajúcich povahových vlastností, veľmi inteligentný a poslušný.

V roku 2004 som si k nemu z útulku zaobstaral dve sučky - Asta a Xena, ktoré mali byť utratené vo veku 5 rokov, boli v zúboženom stave, ale o to vďačnejšie k pozornosti a láske.

Pri čítaní týchto riadkov je každému jasné, že preferujem psov čiernej farby, preto po opustení našich členov rodiny z dôvodu staroby si hľadám psa tejto farby, a keď ma raz môj najbližší upozornil, že videl krásneho psa rasy Tosa Inu, mojou prvou reakciou bolo, či majú v štandarde aj čiernu farbu. Nakontaktoval som sa na chovateľov z Českej republiky, ktorí sa tejto rase venujú najdlhšie a boli v začiatkoch rozšírenia tohto plemena v Európe - rod. Jánošiových, kde som si objednal psa, na ktorého som musel čakať skoro dva roky, lebo sa nedarilo po viacerých páreniach získať čiernu farbu, ale o to je výsledok lepší, lebo 10.5.2008 sa narodil pes Isamu, ktorý je vynikajúcej a vyrovnanej povahy, a aj vzhľadovo patrí medzi to najlepšie, čo momentálne existuje v tejto farbe v Európe. Svedčia o tom aj výsledky, ktoré dosahuje ako mladý pes na Slovensku, v Maďarsku aj v poľsku.

Verím, že aj s Isamu zažijem toľko úspechov a radosti ako s predošlými plemenami.

Isamu